Blog

Banki hipoteczne.

March 9, 2018
W Polskim systemie bankowym istnieją cztery banki hipoteczne. Są nimi Bank BPH, mBank hipoteczny, Pekao Bank Hipoteczny oraz PKO Bank Hipoteczny. Przyjrzyjmy się dokładniej jednemu z nich, a mianowicie Bankowi BPH. Bank BPH jest bankiem jaki został założony w formie spółki akcyjnej w 1989 roku. Jego główna siedziba znajduje się w Gdańsku. Prezesem banku jest Grzegorz Jurczyk. Jest to jeden z bardziej znanych banków hipotecznych jakie mamy w Polsce. Jest to bank ogólnopolski od 2016 roku. Wcześniej działał on jako bank uniwersalny. W całości należy on do General Electric Company. Początkowo powstał on jako bank państwowy. W roku 2001 doszło do fuzji Banku Przemysłowo-Handlowego i Powszechnego Banku Kredytowego w Warszawie. Banki te wydzielono z Narodowego Banku Polskiego. W wyniku tej fuzji powstał jeden z największych banków w Polsce biorąc pod uwagę wielkość jego aktywów. W 2002 roku Bank BPH posiadał ponad 42 mld złotych. Bank świadczy usługi kredytowe i depozytowe, co oznacza że może nam udzielić i kredytu i możemy założyć w tym banku lokatę. Bank obsługuje zarówno duże przedsiębiorstwa jak i klientów indywidualnych. Stworzył on grupę kapitałową, która zajmuje się leasingiem, usługami ubezpieczeniowymi oraz bankowością hipoteczną. W roku 2005 Bank BPH został przejęty przez grupę Uni Credit, która pełni rolę inwestora strategicznego w Banku Pekao SA. W roku 2013 Bank BPH znalazł się na dwunastym miejscu banków w Polsce pod względem wartości ich aktywów.

Read More »

Lokata bankowa i ekonomiczne koło zysku

December 8, 2015
Lokata bankowa to miejsce w banku, na którym lokujemy nasze pieniądze i oszczędności. Suma, którą przeznaczymy na lokatę bankową jest praktycznie dowolna, to my ustalamy ile przeznaczymy, nikt nam nic nie narzuca. To ważne, że w takiej sprawie mamy wolność wyboru. Nasz pieniądze zainwestowane w lokatę bankową bezpiecznie sobie na niej spoczywają pod okiem banku i pracowników banku. Ale to nie wszystko, pieniądze na lokacie bankowej są oprocentowane, co znaczy, że nieustannie się pomnażają ich ilość wzrasta. To dobra informacja dla każdego właściciela lokaty bankowej. Widzimy, więc jasno, że lokata bankowa łączy w sobie bezpieczeństwo naszych pieniędzy z jednoczesnym ich pomnażaniem. To samo w sobie sprawia już, że lokata bankowa jest nie jako ekonomicznym kołem zysku, naszego realnego zysku. Nie mniej jednak to nie wszystko, ostatecznie banki skąd mają wziąć pieniądze na wypłacanie nam lokat wraz z oprocentowaniem. Po za tym gdyby tylko tak to miało wyglądać to bankom nie opłacałoby się tworzyć czegoś takiego jak lokata bankowa. To wskazuje na coś większego, na to, że lokata bankowa to dopiero początek czegoś większego, większego mechanizmu, który nie tylko nam przynosi zyski, ale także przynosi zyski bankom.

Read More »

Inwestowanie w lokaty

October 22, 2015
Różne są sposoby na inwestowanie. Jedne są bardziej, inne mniej ryzykowne. Istnieje też zasada, że im większe ryzyko tym większe zyski i na odwrót. Jednak nie zawsze zyski są warte ponoszenia ryzyka, więc jeśli ktoś chce mieć pewność, że otrzyma zainwestowane środki z powrotem, a przy tym odniesie zysk, to lepszym rozwiązaniem będzie inwestowanie w takie instrumenty, jak lokata bankowa. Ponadto w przypadku lokaty bankowej nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu inwestowania, ponieważ tym zajmują się już specjaliści z banku. Warto jednak orientować się, który bank oferuje najlepsze warunki i gdzie można odnieść największe zyski. W takim zorientowaniu się mogą pomóc dostępne w sieci rankingi lokat, czy też internetowe porównywarki.

Read More »

Lokaty bankowe i konta oszczędnościowe

August 12, 2015
W bankach znajdziemy wiele produktów finansowych. Za jedne z nich musimy zapłacić, tak jak w przypadku kredytów, gdzie do pożyczonej sumy doliczane są odsetki. Są jednak takie produkty bankowe, z których korzystając możemy zarobić również my. Chodzi oczywiście o lokaty bankowe oraz o konta oszczędnościowe. Zysk, jaki możemy za ich pomocą osiągnąć nie jest może imponujący, jak na przykład w przypadku inwestowania na giełdzie, ale w przeciwieństwie do tego ryzyko jest minimalne. Jest to wiec bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć przyzwoity zysk przy minimalnym ryzyku. Warto tu wspomnieć o takim rozwiązaniu, jak podwójne lokaty bankowe. W takim przypadku część środków jest inwestowana standardowo, jak na tradycyjnej lokacie, zaś druga część jest inwestowana w sposób bardziej agresywny, czyli w przedsięwzięcia bardziej ryzykowne, ale mogące za to przynieść większe zyski. Jest to więc połączenie pewności zysku z możliwością uzyskania większych korzyści. 

Read More »

Konto oszczędnościowe a lokata

May 27, 2015
Czy posiadacie jakąś gotówkę, jaka leży na Waszym koncie w banku, ale nie zarabia na siebie a słyszeliście o takiej możliwości? Szukacie opcji na jakiś niewielki zarobek w skali roku, ale zależy Wam przede wszystkim na tym, aby było to przedsięwzięcie pewne i bezpieczne? Jest taka możliwość, a oferują ją niejeden bank w Polsce jak i za granicą, zarówno polski jak i zagraniczny bank. Jakie są to propozycje? Wejdź po najlepsze lokaty 2015 tutaj http://www.moja-skarbonka.pl znajdziesz tam same dobre oferty.

Read More »

Praktyczne podejście do lokat bankowych

April 15, 2015
O lokatach bankowych mówi się w wielu kategoriach, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z prawdziwej opłacalności tego instrumentu. Lokaty bankowe zamieniają się w praktyczne narzędzia oszczędnościowe dopiero po spełnieniu kilku istotnych warunków ekonomicznych. Każdy użytkownik lokat powinien wziąć sobie wskazane w artykule cechy do serca, ponieważ dzięki nim zwiększy potencjał generowania zysków z tego popularnego instrumentu udostępnianego przez klasyczną bankowość detaliczną.

Read More »

Dlaczego Polacy wybierają lokaty bankowe jako priorytetowy instrument oszczędzania?

January 29, 2015
W krajowym społeczeństwie pod względem oszczędzania rządzą zdecydowanie lokaty bankowe. Kilka powodów stoi za takim stanem rzeczy. Należy do nich przede wszystkim brak fundamentalnej wiedzy ekonomicznej, a także umiejętności prowadzenia bardziej ryzykownych inwestycji, mających długoterminowe, pozytywne odzwierciedlenie w budżecie gospodarstwa domowego. Polacy wybierają lokaty bankowe, ponieważ tym samym przekazują odpowiedzialność za własne pieniądze, zdawałoby się instytucji doświadczonej, zawodowo zajmującej się tematyką generowania gotówki. Nic bardziej mylnego. W artykule dowiesz się, dlaczego warto poznać świat inwestycji bliżej i lokatę bankową traktować tylko jako instrument pomocniczy w zachowaniu płynności gospodarstwa domowego.

Read More »