Blog

Nowości w kredytach gotówkowych

July 22, 2019
Written by ghvwilwowfyfoqjrika

Wszystkie dziedziny naszego życia prężnie się rozwijają, dostarczając przede wszystkim coraz więcej nowości. Związane jest to z dynamicznym rozwojem usług czy mediów, które bardzo powszechnie wykorzystywane są w codziennym życiu.

Takie zmiany nie ominęły także sektora bankowego i usług proponowanych dla klientów. Sporo ich mona zauważyć, jak chodzi o kredyty gotówkowe. Przede wszystkim obecnie są one bardzo łatwo dostępne, znacznie bardziej niż kilka czy kilkanaście lat temu. Wynika to z tego, iż coraz więcej informacji bank może sprawdzić samodzielnie, bez konieczności obarczania klienta obowiązkiem dostarczania zaświadczeń. Chodzi tutaj przede wszystkim o historie w bazach BIK czy BIG, do których banki mają dzisiaj bezproblemowy dostęp. Ponadto banki złagodziły swoją politykę, jak chodzi o potwierdzanie dochodu do wniosku składnego o kredyt. W bardzo wielu przypadkach, szczególnie gdy kredyt jest w wysokości do kilku tysięcy nie ma konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach, klient często podpisuje jedynie oświadczenie o wysokości uzyskiwanego miesięcznego dochodu. Sytuacja jest znacznie bardziej ułatwiona, jeżeli wniosek składany jest w banku, który prowadzi konto danego klienta. Ma on bowiem dostęp do historii konta klienta, w tym wysokości wpływów z tytułu wynagrodzenia. To powoduje, że klient nie jest zobowiązany nawet do podpisywani oświadczenia, co znacznie skraca wszelkie procedury.

Nowością na rynku kredytów, która szybko zdobyła sobie zainteresowanie klientów jest przede wszystkim możliwość korzystania z korzystanych dla klientów zapisów umowy chodzi tutaj miedzy innymi o wakacje kredytowe, które umożliwiają osobie spłacającej zobowiązanie zawieszenie spłat rat bez żadnych negatywnych konsekwencji zarówno ze strony banku jak też bez złych wpisów w bazie BIK. Taka opcja jednak wymaga, aby klient terminowo regulował raty zobowiązania. Umowa dokładnie określa po jakim czasie można z niej skorzystać jak również na jaki okres takie zawieszenie spłat przysługuje. Oczywiście należy o zrobić w odpowiedniej formie, szczególnie jak mowa o poinformowaniu banku. Jednakże dla wielu osób jest o dobre rozwiązanie, gdyż w razie konieczności mogą pokryć nagłe wydatki bez konieczności zaciągania kolejnego zobowiązania. Tak samo popularne stały się opcje, w myśl których klienci którzy regularnie płacą swoje zobowiązania mogą liczyć na zwrot części wpłaconych odsetek. Oczywiście aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości, jakie banki dają klientom należy przede wszystkim staranie przeczytać umowę.