Blog

Co zrobić, aby zwiększyć szansę na tani kredyt gotówkowy?

Większość kredytobiorców zastanawia się naturalnie, w jaki sposób obniżyć koszt zobowiązania podczas podpisywania umowy z bankiem detalicznym czy parabankiem. Istnieje kilka metod, które zwiększą twoje szanse na konkurencyjny kredyt gotówkowy. W artykule ocenisz ich wartość i dopasujesz techniki optymalizacyjne pod własne potrzeby.

Analizuj samodzielnie zdolność kredytową i skup się na drobnych szczegółach

Tani kredyt gotówkowy najlepiej pozyskiwać w banku detalicznym, gdzie masz otwarty rachunek osobisty i doradca jest w stanie szybko ocenić twoje dotychczasowe wpływy. Pamiętaj jednak, że każdy bank sprawdza historię kredytową i zaległości w BIK klienta. Do tego wypada mieć czystą sytuację w Krajowym Rejestrze Dłużników. Obecnie można do KRD trafić praktycznie przez przypadek. Przed nawiązaniem współpracy zbadaj samodzielnie własną sytuację w BIK, BIG oraz KRD, a unikniesz składania „pustych” wniosków o kredyt. Uregulowanie zdolności i historii kredytowej to najważniejszy punkt, jeżeli chcesz uzyskać naprawdę konkurencyjny względem kosztów kredyt gotówkowy. W teorii rynku kredytowego kredyt gotówkowy nie posiada żadnego celu. Niektóre banki detaliczne udzielają jednak kredytów celowych, np. w ramach różnorodnych okolicznościowych promocji. Masz zatem kredyty gotówkowe na remont, na zakup sprzętu AGD i sprzętu komputerowego, na wakacje, itp. Najczęściej kredyty gotówkowe udzielane na konkretny cel charakteryzują się znacznie niższym kosztem od kredytów gotówkowych, tzw. ogólnych.

Jak pracować nad zdolnością kredytową?

Banki detaliczne posiadają konkretne zasady ograniczania ryzyka podczas nawiązywania współpracy z przeciętnym kredytobiorcą. Banki doceniają klientów posiadających zaplecze do poręczenia umowy kredytowych. Jeżeli posiadasz dobrze zarabiającego członka rodziny, współmałżonka albo dalszych znajomych godzących się na poręczenie kredytu, wtedy banki nie robią najczęściej problemów z wypłatą pieniędzy. Duże znaczenie ma również staż zatrudnienia. Osoby dysponujące umową o pracę na czas nieokreślony praktycznie zawsze otrzymują kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach. Stabilność dochodu to ogromna przewaga na rynku kredytowym. Im większy pracodawca, tym lepiej dla podpisania umowy kredytowej.

Co dalej?

Kiedy już popracujesz nad zdolnością kredytową i ocenisz ją pozytywnie zacznij porównywać oferty na rynku bankowości detalicznej i w sektorze pozabankowym. Każdy kredytodawca jest zobowiązany przepisami do podawania pełnych informacji o finalnych kosztach zobowiązania. Analiza tych wartości zawczasu bywa zbawienna dla budżetu twojego gospodarstwa domowego. Samodzielne porównywanie ofert banków detalicznych i parabanków jest możliwie, dzięki multimedialnym, najczęściej bezpłatnym porównywarkom. Nie daj się nabrać na niskie oprocentowanie. To tylko jeden z kosztów kredytu gotówkowego. Dochodzi do tego ubezpieczenie, prowizje bankowe, często opłaty za rozpatrzenie wniosku. Musisz ostatecznie rozumieć czas, w którym najlepiej zaciągnąć kredyt gotówkowy. Okres niskich stóp procentowych jest zawsze najlepszy dla kredytobiorcy. Im niższe stopy procentowe, tym niższe miesięczne raty.

Podsumowanie

Praca nad historią kredytową przydaje się praktycznie każdemu człowiekowi. Trudno bowiem współcześnie powiedzieć, kiedy przyda ci się kredyt gotówkowy na atrakcyjnych warunkach. Najlepiej i najbezpieczniej współpracować jeszcze z bankami detalicznymi, ale rynek kredytowy zaczyna przechylać się pozytywnie w stronę parabanków, zobacz tutaj http://www.splatka.pl/ gdzie najlepiej brać kredyt, uwzględnij to w swoich prognozach.