Blog

Kredyty mieszkaniowe

November 20, 2014
Written by admin admin

O kredytach można by niezwykle długo rozmawiać, wszak ich wysokość zależy od kondycji gospodarki, nie tylko lokalnej, ale również międzynarodowej, czy światowej. Wiemy przecież, jak wielką rolę w dzisiejszych czasach odgrywa globalizacja, która sprawia, że słabe wyniki Google odbiją się zarówno na giełdach Japońskich, Australijskich, jak też Europejskich. Stopy procentowe, wykorzystywane później m.in. przy lokatach bankowych są ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej, czyli organ Narodowego Banku Polskiego. Szukając dobrego kredytu polecam sprawdzić tę stronkę http://www.placemniej.pl/kredyty/gotowkowe na niej znajdziecie kalkulator kredytówy oraz mozecie wysłać wniosek.

Kredyty mieszkaniowe i wszelkie inne ustalane są w podobny sposób, a wszystko to dlatego, aby stopa procentowa była odpowiednia do sytuacji panującej na rynkach światowych. W pamięci większości z nas jest jeszcze sytuacja sprzed blisko 2 lat, kiedy to kredyty były udzielane dla każdego, niezależnie od dochodu, celu i okresu spłaty. Jako, że wiele osób spóźniało się ze spłatą rat pożyczki, toteż wybuchł kryzys, który następnie zabierał plony na całej planecie. Polsce udało się wyjść z kryzysu obronną ręką, czym niezwykle często chwali się obecny premier Donald Tusk. Dziękuję przy tym bardzo Polakom, albowiem ich nastawienie i konsumpcja nie dopuściły do tego, aby kryzys zadomowił się na terenach, gdzie Wisła i Odra upiększają życie mieszkańcom i turystom

Rada Polityki Pieniężnej dodatkowo dba o to, ażeby zachowany był odpowiedni poziom inflacji, przy czym na ogół starają się utrzymać ją w granicach 2,5%, pozwalając na odchylenia od normy w postaci 1 punktu procentowego. Ponadto ta instytucja dba o rozwój gospodarki kraju, ustala stopy rezerwowe banków, mających swoje siedziby na terenie Rzeczypospolitej oraz monitoruję pracę NBP. Robi to choćby przez przyjmowanie rocznego sprawozdania od Banku Głównego (NBP).

Obecnie trwa III kadencja tejże instytucji, a prezesem Narodowego Banku Polskiego, a więc i Rady Polityki Pieniężnej jest były premier Marek Belka. Przypomnijmy, że wcześniej rolę prezesa NBP pełnił przez 6 lat Leszek Balcerowicz, znany nam dobrze z ekonomicznej transformacji Polski na początku lat 90tych ubiegłego stulecia. Od 2007 do 2010 roku rola prezesa przypadała Sławomirowi Skrzypkowi, który zginął 10 kwietnia 2010 roku w tragicznym wypadku polskiego samolotu pod Smoleńśkiem.