Blog

Kredyty bez BIK

October 20, 2014
Written by admin admin
 

Kredyty gotówkowe bez sprawdzania BIK-u kojarzone są z osobami zadłużonymi. Dłużnicy bankowi, osoby mające długi w administracji lub spółdzielni mieszkaniowej, osoby posiadające długi alimentacyjne, czy zadłużenie wobec operatorów komórkowych, nie mają praktycznie żadnych szans na normalną pożyczkę w banku z tańszym oprocentowaniem kredytu. Część z nich ma dobre chęci, aby pospłacać swoje długi, tylko ich możliwości zarobkowe nie pozwalają na realizację szczytnego postanowienia. Trudno z pensji mniejszej niż średnia krajowa spłacać długi, opłacić mieszkanie i jeszcze godnie żyć. Takie osoby decydują się na wzięcie kredytu gotówkowego konsolidacyjnego w parabanku. Trzeba zaznaczyć, że parabanki oferują te same produkty finansowe, co tradycyjne banki, tyle, że z wyższym oprocentowaniem. Jeżeli szukasz kredytu to tutaj jest dobra strona w jednym miejscu znajdziesz wiele ofert.

Poprawić domowy budżet

Kredyty gotówkowe konsolidacyjne w parabankach nie wymagają tylu formalności i łatwiej je uzyskać. Łatwa dostępność zachęca do brania kredytu. Dla osób zadłużonych bez zdolności kredytowej pożyczka w parabanku to jedyna możliwość wyjścia z długów wobec wielu wierzycieli i poprawienia sytuacji domowego budżetu Ekonomiści obserwują, że na szybkie pożyczki decyduje się coraz więcej osób niemających zaległości finansowych, którym zależy na szybkim uzyskaniu gotówki i skorzystaniu, np.; z wymarzonej okazji zakupowej. Decyzjom sprzyja bogata oferta tego typu kredytów gotówkowych. Żadnych formalności, pełna swoboda w dostępie do pieniędzy i ściśle wyznaczony czas spłaty – to cenione zalety kredytów gotówkowych. Pożyczkobiorcy na ogół wiedzą, że koszty pożyczki poza bankiem są wyższe nie kredytu bankowego, ale godzą się wyższe koszty w zamian za wygodę i nie grzebanie w ich historii kredytowej, nie odsyłanie po kolejne zaświadczenia i szybką decyzję o przyznaniu lub odmowie przyznania pieniędzy. Branie pożyczki to wybór między wygodą, w której przeważają parabanki, a niższymi kosztami, w których stroną wiodącą jest tradycyjna bankowość.

Cel kredytu

Decydując się na kredyt gotówkowy, klient ma zazwyczaj jakiś cel: podratowanie domowego budżetu, spłata innych pożyczek, zakup wartościowej rzeczy, np.: mebli, samochodu, czy mieszkania. W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez kredytu – samochodu, czy mieszkania nie kupimy z pensji. Decyzja o zadłużeniu się nie może być pochopna, podyktowana emocjami, czy nadzwyczajną promocją. To zobowiązanie na wiele lat, które ma wpływ na budżet domowy. Co miesiąc trzeba spłacać ratę, co może bardzo obciążać rodzinne finanse. Już ponad 3% ma problemy z spłacaniem rat kredytu mieszkaniowego. Niespłacających kredytu na mniejsze kwoty jest jeszcze więcej. Kłopoty wynikają z błędnego szacowania swoich możliwości finansowych, np.: pomijania okresowych wydatków, takich jak: zakup lekarstw, czy podręczników. Po prostu ze standardowych wydatków, które mogą dotyczyć praktycznie każdego gospodarstwa domowego.