Blog

Najlepsze lokaty jednodniowe.

April 20, 2017
Lokaty jednodniowe mogą być całkiem opłacalne, jeżeli natrafimy na dobrą i opłacalną ofertę. Warto przyjrzeć się rankingowi takich lokat, aby móc wybrać, tą która da nam największe zyski. Bardzo często do otwarcia lokaty jednodniowej wymagane jest założenie rachunku w danym banku, w jakim chcemy założyć lokatę. W większości wymagana jest również kwota minimalna, która może być naprawdę duża i nie każdy będzie mógł z takiej oferty skorzystać. Lokaty to doskonały sposób na oszczędzanie. Bardzo ciekawą ofertę lokaty jednodniowej znajdziemy w Toyota Banku. Oferta nazywa się Nocny Depozyt Overnight. Oprocentowanie takiej lokaty jest równe 0,6% pomnożone przez stawkę polonia. Jest to lokata przeznaczona dla osób fizycznych. które prowadzą działalność gospodarczą i do spółek. Minimalna kwota jaką trzeba wpłacić na lokatę nie jest ściśle określona, ale największe oprocentowanie uzyskami wpłacając na lokatę pół miliona. W przypadku mniejszych kwot oprocentowanie również będzie niższe. Lokata jest odnawiana w sposób automatyczny, a jej oprocentowanie oparte jest o stawki O/N POLONIA. Wysokość takich stawek można sprawdzić każdego dnia od godziny siedemnastej na stronie banku.

Read More »

Główne problemy kredytodawców

March 17, 2017

Wiele dyskusji na rynku kredytowym dotyczy sytuacji kredytobiorcy, spirali zadłużenia, nadmiernych kosztów, lichwy. Co jednak z kredytodawcami, czyli wszystkimi instytucjami zajmującymi się udzielaniem pożyczek na procent? Kredytodawca prowadzi szczególną działalność gospodarczą, w której występuje naprawdę wiele problemów i niepewności. W jakich obszarach tkwi największe ryzyko rozwoju przedsiębiorstw pożyczkowych?

Stopniowanie konkurencji i rozwój nowoczesnych technologii udzielania kredytu

Dynamiczny rozwój kredytodawców to fakt. Na rynku spotkasz banki detaliczne (główny podmiot obsługujący pożyczki krótko i długoterminowe, a także depozyty społeczeństwa), parabanki (prywatne działalności gospodarcze wyspecjalizowane tylko w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych, najczęściej na bardzo wysoki procent), pożyczki społecznościowe (kapitał pod pożyczkę pochodzi od prywatnych inwestorów, potrzeby pożyczkowe rozpatruje się grupowo, nie ma tutaj wymogu zbyt wielkiej analizy kredytobiorcy), niezależne pośrednictwo między prywatnymi inwestorami (niektóre firmy idą o krok dalej i zbierają wnioski kredytowe, a później przesyłają je do osób fizycznych z kapitałem. Po akceptacji warunków wniosku lub po przeprowadzeniu negocjacji dochodzi do wypłaty środków). Duża konkurencja na rynku kredytowym to oczywiście potrzeba dopasowania cenowego i informacyjnego. Po kredyt nie trzeba już iść do banku, nie trzeba udowadniać uczciwości dopełnieniem wielu formalności. Obniżanie stawek za udzielenie kredytu to naturalna konsekwencja występowania konkurencji. Warto jednak uważać, aby rynek kredytowy nie zamienił się w monopol. Konkurencja nie występuje tylko lokalnie, ale już w środowisku międzynarodowym. Kredyt wystarczy zaciągnąć przez panel multimedialny, nawet w zagranicznych instytucjach, np. w walutach obcych.

Read More »

Czy warto się zdecydować na zakup ubezpieczenia kredytu gotówkowego?

February 17, 2017

Z pewnością może dojść do sytuacji, że to właśnie każdy bank jest w stanie zaproponować możliwość ubezpieczenia kredytu gotówkowego. W niektórych sytuacjach jest ono dobrowolne, a czasem może to być konieczne. Dość często bank może zachęcać do tego, aby oferować jakieś mniejsze oprocentowanie bądź zmniejszyć prowizje. W jaki sposób podmiot może zweryfikować to czy mu się to opłaca.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie kredytu gotówkowego to tak naprawdę może być ono korzystnej w tym przypadku gdy wystąpi ciężka sytuacja życiowa. Warto mieć świadomość tego, że nie każde ubezpieczenie proponowane przez banki nie będzie posiadać dużych korzyści dla klienta. Z pewnością przed podjęciem decyzji niezbędne jest to, aby pomyśleć czy ubezpieczać kredyt gotówkowy oraz to na jakie ubezpieczenie warto się zdecydować. W tym przypadku konieczne będzie to, aby tak właściwie zapoznać się z kilkoma istotnymi faktami.

Read More »

Rankingi lokat bankowych

January 19, 2017
W dzisiejszych czasach do wyboru zainteresowanych osób dostępnych jest wiele lokat bankowych, które mogą okazać się kluczem do sukcesu w ramach oszczędzania pieniędzy. Oczywiście nie trzeba takiej decyzji podejmować od razu, lecz warto ją bardzo dokładnie przeanalizować. Dzięki temu uda się nam wybrać optymalną lokatę na czas, który nas w danym momencie interesuje. Wiele zależeć będzie od kapitału finansowego, którym będziemy się posługiwać na początku. Lokaty bankowe dzielą się na kilka typów, ale w sieci internetowej znajdują się rankingi lokat bankowych, z którymi warto się dokładnie zapoznać. Takie zestawienia mają w sobie dużo dobrego, ponieważ to właśnie dzięki nim można dowiedzieć się o lokatach bardzo dużo wiadomości i zdecydować na koniec, która z nich jest optymalnym rozwiązaniem. Nie da się ukryć, że jedną z najbardziej popularnych lokat w dzisiejszych czasach jest lokata terminowa, dlatego warto mieć ją na uwadze przy wyborze formy oszczędzania pieniędzy w banku, a tutaj znajdziesz najlepsze lokaty w sieci - http://www.moja-skarbonka.pl.

Read More »

Mikrokredyt.

October 5, 2016
Mikrokredyt jest niskokwotowym kredytem. Jest on przeznaczony dla osób biedniejszych, często bezrobotnych ludzi, którzy nie mają zdolności kredytowej w tradycyjnych bankach, a chciałyby zdobyć pieniądze na rozpoczęcie jakiegoś przedsięwzięcia. Jest to pewnego rodzaju sposób na walkę z biedą. Pozwala biednym ludziom zacząć wszystko od zera. Mikrokredyt jest bardzo dobry dla kobiet, które chcą wyrwać się z biedy. Mają szansę pozyskać pieniądze na założenie własnej działalności gospodarczej. W tej chwili na całym świecie mamy aż pięćdziesiąt pięć instytucji, które udzielają mikrokredytów. W tej chwili ich działanie obejmuje aż dwadzieścia cztery kraje i korzysta z niego prawie siedem milionów ludzi na całym świecie.

Read More »

Warto sięgać po kredyty gotówkowe.

July 8, 2016
Kredyt gotówkowy to narzędzie ekonomiczne, po które sięgnęło już bardzo wiele Polskich rodzin, a w przyszłości jeszcze więcej z pewnością jeszcze sięgnie. Dzieje się tak, dlatego ponieważ kredyt gotówkowy to coś, co w realny sposób może nam umożliwić zmianę naszego życia na lepsze. Kredyt gotówkowe cieszy się także obecnie bardzo dużym poziomem zaufania społecznego a także i zainteresowaniem. To sprawia z kolei, że popularność kredytów gotówkowych nieustannie wzrasta, a zatem warto bliżej przyjrzeć się temu pojęciu, tak byśmy wiedzieli, czym kredyt gotówkowy jest, oraz byśmy rozumieli, dlaczego rzeczywiście warto po niego sięgnąć. Najważniejsze to rozpocząć od samego początku a najlepszym wstępem będzie wyjaśnienie pojęcia kredyt gotówkowy. No, więc jest to każdy kredyt, który zostaje wypłacony w całości gotówką, stąd taka jego nazwa a nie inna. Kredyty gotówkowe są różne to też każdy będzie mógł znaleźć dla siebie taką opcję, która będzie najbardziej odpowiadać jego potrzebom. Przykładem kredytu gotówkowego jest kredyt studencki. Ponad to o samych kredytach gotówkowych można także napisać, że są one stabilne i pewne. A to kolejne plusy, które wyraźnie przemawiają za tym, aby po kredyty gotówkowe sięgać. Tutaj nie trzeba za dużo kalkulować jak to czasem ma miejsce, po prostu bierzmy przykład z ludzi, którzy skorzystali już z kredytów gotówkowych i są w pełni zadowolone. Zatem kredyt gotówkowy to nie tylko czysta teoria, ale to coś, co zdążyło się już sprawdzić w naszym życiu codziennym. Teraz skoro już zapoznaliśmy się z podstawowymi informacjami na temat tych kredytów, możemy przejść dalej w naszych rozważaniach i zastanowić się, dlaczego warto sięgać po kredyty gotówkowe.

Read More »

Pozytywy kredytu gotówkowego.

May 5, 2016
Kredyt gotówkowy ma wiele pozytywnych stron, zaraz się im bliżej przyjrzymy i nad nimi zastanowimy. A, że tych pozytywnych stron jest sporo, to i trochę wymieniania mieć będziemy. Nie mniej jednak wcześniej zastanówmy się nad tym, czym w zasadzie jest kredyt gotówkowy i jak powinniśmy go słusznie postrzegać. No, więc na samym wstępie należy zauważyć, że kredyt gotówkowy to przede wszystkim pieniądze, dodatkowe pieniądze, a w dzisiejszych czasach dodatkowe pieniądze to i dodatkowe możliwości. I to powinniśmy zapamiętać, czyli właśnie dodatkowe pieniądze i możliwości. Jeżeli chodzi o samą definicję, to kredytem gotówkowym nazwiemy każdy kredyt, który w całości zostanie nam wypłacony tylko i wyłącznie w gotówce. Oczywiście, kolejna kwestia to zróżnicowanie pośród kredytów gotówkowych. Kredyty gotówkowe nie są identyczne i takie same, są one w znacznym stopniu różne, wystarczy tylko dla przykładu podać takie płaszczyzny jak oprocentowanie czy czas spłaty. Różnice są też inne, nie mniej jednak chodzi o pokazanie, że kredyty gotówkowe są bardzo zróżnicowane. To oczywiście dobrze dla potencjalnych kredytobiorców, ponieważ dzięki owemu zróżnicowaniu, mogą oni wybrać dla siebie taki rodzaj kredytu gotówkowego, który będzie najbardziej odpowiadał ich wymaganiom i możliwościom. Miejmy świadomość, że każdy ma inne możliwości chociażby finansowe oraz różne cele do realizacji, ważne, że kredyty gotówkowe to uwzględniają i rzeczywiście są różne. Dziś dobrym przykładem kredytu gotówkowego jest chociażby kredyt studencki, tak spopularyzowany i można napisać, że rozchwytywany przez Polaków. W ten o to krótki sposób, można opisać to, czym w zasadzie sa kredyty gotówkowe i jak powinniśmy je postrzegać.

Read More »

Co zrobić, aby zwiększyć szansę na tani kredyt gotówkowy?

March 25, 2016
Większość kredytobiorców zastanawia się naturalnie, w jaki sposób obniżyć koszt zobowiązania podczas podpisywania umowy z bankiem detalicznym czy parabankiem. Istnieje kilka metod, które zwiększą twoje szanse na konkurencyjny kredyt gotówkowy. W artykule ocenisz ich wartość i dopasujesz techniki optymalizacyjne pod własne potrzeby.

Analizuj samodzielnie zdolność kredytową i skup się na drobnych szczegółach

Tani kredyt gotówkowy najlepiej pozyskiwać w banku detalicznym, gdzie masz otwarty rachunek osobisty i doradca jest w stanie szybko ocenić twoje dotychczasowe wpływy. Pamiętaj jednak, że każdy bank sprawdza historię kredytową i zaległości w BIK klienta. Do tego wypada mieć czystą sytuację w Krajowym Rejestrze Dłużników. Obecnie można do KRD trafić praktycznie przez przypadek. Przed nawiązaniem współpracy zbadaj samodzielnie własną sytuację w BIK, BIG oraz KRD, a unikniesz składania „pustych” wniosków o kredyt. Uregulowanie zdolności i historii kredytowej to najważniejszy punkt, jeżeli chcesz uzyskać naprawdę konkurencyjny względem kosztów kredyt gotówkowy. W teorii rynku kredytowego kredyt gotówkowy nie posiada żadnego celu. Niektóre banki detaliczne udzielają jednak kredytów celowych, np. w ramach różnorodnych okolicznościowych promocji. Masz zatem kredyty gotówkowe na remont, na zakup sprzętu AGD i sprzętu komputerowego, na wakacje, itp. Najczęściej kredyty gotówkowe udzielane na konkretny cel charakteryzują się znacznie niższym kosztem od kredytów gotówkowych, tzw. ogólnych.

Read More »

Kredyt gotówkowy i jego konkretne plusy.

February 3, 2016
Kredyt gotówkowy i jego konkretne plusy to nic innego jak rzeczywistość. Kredyt gotówkowy i jego konkretne plusy to coś, co sprawia, że coraz większa liczba ludzi z chęcią i pewnością decyduje się na kredyt gotówkowy. Kredyt gotówkowy i jego konkretne plusy to przede wszystkim nowa szansa, szansa na zdobycie funduszy, wymiernych funduszy, dzięki którym będzie można ożywić własne życie, po przez otworzenie własnej działalności gospodarczej czy też rozwinięcie tej działalności gospodarczej, którą już się posiada. Kredyt gotówkowy i jego konkretne plusy to także pozytywy dla rodziny, możemy ów kredyt gotówkowy przeznaczyć chociażby na wycieczkę rodziną, o której zapewne marzy wiele, wiele polskich rodzin, dobrze jest się od czasu do czasu zrelaksować. Kredyt gotówkowy i jego konkretne plusy to te wszystkie argumenty zapisane, powyżej, ale i także argumenty, których tutaj nie ma, ponieważ owych plusów jest bardzo wiele.

Read More »

Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie.

December 24, 2015
Kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie na problemy finansowe, a takie problemy miewają Polskie rodziny dość często, szczególnie dziś, w czasach, kiedy jest tyle do zrobienia i osiągnięcia, potrzeba nam czasem więcej pieniędzy niż posiadamy. Dlatego właśnie kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie na tego typu problemy. Nim jednak wejdziemy w szczegóły i napiszemy kilka przykładów tego, że kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie, odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest kredyt gotówkowy. Kredytem gotówkowym nazwiemy każdy kredyt, który jest w całości wypłacany tylko i wyłącznie w gotówce, stąd jego nazwa, kredyt gotówkowy. Dobrym przykładem kredytu gotówkowego może być kredyt studencki tak dziś popularny i lubiany. Ale to oczywiście nie wszystko, kredyty gotówkowe są towarem flagowym współczesnych banków, dzięki kredytom gotówkowym banki zarabiają duże pieniądze, a konkretnie zarabiają na oprocentowaniu kredytu gotówkowego. Pozyskane pieniądze z oprocentowania mogą przeznaczyć na wypłaty lokat bankowych, mogą także owe pieniądze inwestować na giełdzie, giełdzie ten sposób banki pomnażają zarobione pieniądze. Mogą stabilnie i pewnie funkcjonować, mogą nadal się rozwijać i pomnażać swój kapitał, czasem i nasz kapitał, jeżeli posiadamy chociażby lokatę bankową. Ale to są plusy dla banków, teraz skoncentrujmy się na tym, co zyskuje kredytobiorca, decydując się na kredyt gotówkowy, bo przecież też dużo zyskuje, ostatecznie nie decydowałby się gdyby tak nie było. Ponad to dziś kredyty gotówkowe cieszą się tak dużym zaufaniem społecznym jak nigdy wcześniej, a to też daje do myślenia, i wystawia bardzo, ale to bardzo pozytywną ocenę kredytom gotówkowym i oczywiście także samym bankom. Wejdź tutaj po najszybsze pożyczki gotówkowe na http://www.okasa.pl/ dzięki tej stronie gotówke będziesz miał w pare minut.

Read More »

Lokata bankowa i ekonomiczne koło zysku

December 8, 2015
Lokata bankowa to miejsce w banku, na którym lokujemy nasze pieniądze i oszczędności. Suma, którą przeznaczymy na lokatę bankową jest praktycznie dowolna, to my ustalamy ile przeznaczymy, nikt nam nic nie narzuca. To ważne, że w takiej sprawie mamy wolność wyboru. Nasz pieniądze zainwestowane w lokatę bankową bezpiecznie sobie na niej spoczywają pod okiem banku i pracowników banku. Ale to nie wszystko, pieniądze na lokacie bankowej są oprocentowane, co znaczy, że nieustannie się pomnażają ich ilość wzrasta. To dobra informacja dla każdego właściciela lokaty bankowej. Widzimy, więc jasno, że lokata bankowa łączy w sobie bezpieczeństwo naszych pieniędzy z jednoczesnym ich pomnażaniem. To samo w sobie sprawia już, że lokata bankowa jest nie jako ekonomicznym kołem zysku, naszego realnego zysku. Nie mniej jednak to nie wszystko, ostatecznie banki skąd mają wziąć pieniądze na wypłacanie nam lokat wraz z oprocentowaniem. Po za tym gdyby tylko tak to miało wyglądać to bankom nie opłacałoby się tworzyć czegoś takiego jak lokata bankowa. To wskazuje na coś większego, na to, że lokata bankowa to dopiero początek czegoś większego, większego mechanizmu, który nie tylko nam przynosi zyski, ale także przynosi zyski bankom.

Read More »

Ciekawe kredyty gotówkowe

November 16, 2015

Dziś to kredyt gotówkowy cieszy się popularnością, ponieważ jest to propozycja rzeczywiście kusząca obok, której naprawdę trudno jest przejść obojętnie. Nadszedł czas kiedy to pieniądze są w portfelach, niekiedy jednak niezbędny jest nagły zastrzyk finansowy i w tym momencie można skorzystać właśnie z kredytu gotówkowego. Nie pozostaje nic innego jak tylko przygotować się do tej inwestycji. Wybierając jakikolwiek kredyt gotówkowy osoba zainteresowana staje się kredytobiorcą i ma zobowiązania, a jest to przede wszystkim regulacja zadłużenia. Wejdź na https://www.ulicafinansowa.pl/ i znajdź najlepsze oferty w sieci.

Read More »

Inwestowanie w lokaty

October 22, 2015
Różne są sposoby na inwestowanie. Jedne są bardziej, inne mniej ryzykowne. Istnieje też zasada, że im większe ryzyko tym większe zyski i na odwrót. Jednak nie zawsze zyski są warte ponoszenia ryzyka, więc jeśli ktoś chce mieć pewność, że otrzyma zainwestowane środki z powrotem, a przy tym odniesie zysk, to lepszym rozwiązaniem będzie inwestowanie w takie instrumenty, jak lokata bankowa. Ponadto w przypadku lokaty bankowej nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu inwestowania, ponieważ tym zajmują się już specjaliści z banku. Warto jednak orientować się, który bank oferuje najlepsze warunki i gdzie można odnieść największe zyski. W takim zorientowaniu się mogą pomóc dostępne w sieci rankingi lokat, czy też internetowe porównywarki.

Read More »

Jak najlepiej skorzystać z kredytu gotówkowego

September 23, 2015
Kredyt gotówkowy to jedna z popularniejszych ofert finansowych. Dziś cieszy się naprawdę ogromna popularnością, a to dlatego, że propozycja ta jest przede wszystkim wygodna. Najważniejsza jest wiedza, kiedy kluczowym punktem jest pieniądza, bo tylko obiektywne podejście do tematu gwarantuje transakcję finansową na wysokim poziomie. Każdy kredyt gotówkowy wymaga przede wszystkim solidnej analizy, bo to od osoby zainteresowanej zależy jak będzie przedstawiać się efekt końcowy inwestycji. Wejdź na http://www.okasa.pl/ i wybierz tam najlepszą ofertę szybkich pożyczek.

Read More »

Lokaty bankowe i konta oszczędnościowe

August 12, 2015
W bankach znajdziemy wiele produktów finansowych. Za jedne z nich musimy zapłacić, tak jak w przypadku kredytów, gdzie do pożyczonej sumy doliczane są odsetki. Są jednak takie produkty bankowe, z których korzystając możemy zarobić również my. Chodzi oczywiście o lokaty bankowe oraz o konta oszczędnościowe. Zysk, jaki możemy za ich pomocą osiągnąć nie jest może imponujący, jak na przykład w przypadku inwestowania na giełdzie, ale w przeciwieństwie do tego ryzyko jest minimalne. Jest to wiec bardzo dobra propozycja dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć przyzwoity zysk przy minimalnym ryzyku. Warto tu wspomnieć o takim rozwiązaniu, jak podwójne lokaty bankowe. W takim przypadku część środków jest inwestowana standardowo, jak na tradycyjnej lokacie, zaś druga część jest inwestowana w sposób bardziej agresywny, czyli w przedsięwzięcia bardziej ryzykowne, ale mogące za to przynieść większe zyski. Jest to więc połączenie pewności zysku z możliwością uzyskania większych korzyści. 

Read More »

Jak wybrać najlepszą lokatę?

July 30, 2015
Lokaty bankowe to jedna z ulubionych form oszczędzania Polaków, w łatwy sposób, bez zbędnego ryzyka można powiększyć swój kapitał. Nic, więc dziwnego, że banki prześcigają się w oferowaniu coraz to atrakcyjniejszych propozycji, chcąc ściągnąć do siebie jak największą liczbę klientów. W natłoku wszystkich ofert, ich złożoności i różnorodności, ktoś, kto nie porusza się swobodnie w świecie finansów, może się pogubić. Dlatego też, warto dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać najlepszą dla siebie lokatę, więc wejdź na www.inwestowaniena5.pl/ lokaty bankowe i sprawdź ranking.

Read More »

Kredyty gotówkowe to idealne rozwiązanie

June 30, 2015
Kredyt gotówkowy to nie przelewki, bo przecież jest tu umowa z instytucją bankową. Należy zdawać sobie sprawę z czym się ma do czynienia. Jest to przecież pożyczką, którą należy później systematycznie spłacać, nawet przez kilka najbliższych lat. Wybór musi być solidnie przemyślany, aby go ułatwić poniżej przedstawione są konkretne rodzaje kredytów.

Read More »

Konto oszczędnościowe a lokata

May 27, 2015
Czy posiadacie jakąś gotówkę, jaka leży na Waszym koncie w banku, ale nie zarabia na siebie a słyszeliście o takiej możliwości? Szukacie opcji na jakiś niewielki zarobek w skali roku, ale zależy Wam przede wszystkim na tym, aby było to przedsięwzięcie pewne i bezpieczne? Jest taka możliwość, a oferują ją niejeden bank w Polsce jak i za granicą, zarówno polski jak i zagraniczny bank. Jakie są to propozycje? Wejdź po najlepsze lokaty 2015 tutaj http://www.moja-skarbonka.pl znajdziesz tam same dobre oferty.

Read More »

Praktyczne podejście do lokat bankowych

April 15, 2015
O lokatach bankowych mówi się w wielu kategoriach, ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z prawdziwej opłacalności tego instrumentu. Lokaty bankowe zamieniają się w praktyczne narzędzia oszczędnościowe dopiero po spełnieniu kilku istotnych warunków ekonomicznych. Każdy użytkownik lokat powinien wziąć sobie wskazane w artykule cechy do serca, ponieważ dzięki nim zwiększy potencjał generowania zysków z tego popularnego instrumentu udostępnianego przez klasyczną bankowość detaliczną.

Read More »

Najpopularniejsze kredyty wśród Polaków

March 30, 2015
C: lokaty
Zarówno s banki jak i inne instytucje finansowe oferują swoim klientom coraz ciekawsze rozwiązania w zakresie pożyczania pieniędzy. Są to zarówno kredyty na dowolny cal jak i typowe produkty ze wskazaniem na co dane środki finansowe zostaną przeznaczone. Wśród tych ostatnich bez wątpienia należy wymienić kredyty konsumenckie. Nie osiągają zbyt sum, jednakże można je wykorzystać zgodnie z własnym uznaniem. Aby otrzymać taki kredyt zazwyczaj niezbędne jest zatrudnienie na pełen etat, a także zaświadczenie o wysokości dochodów. Gdyby tego rodzaju dokumenty były nieosiągalne, można posłużyć się oświadczeniem, określającym rodzaj zatrudnienia i wysokość wynagrodzenia. Dość podobną formą jest kredyt na wyciąg z konta. Tutaj niezbędne jest przedłożenie w banku zestawienia wpływów na naszym rachunku rozliczeniow0- oszczędnościowym z 3 miesięcy i gdy kredytobiorca nie widnieje z negatywnymi opiniami w rejestrach dłużników bez przeszkód może otrzymać wsparcie finansowe z banku. Tutaj znajdziecie najtańsze pożyczki gotówkowe w sieci.

Read More »

Kredyt gotówkowy na pilne wydatki

March 16, 2015
Awaria niezbędnego sprzętu domowego i konieczność zakupu nowego, czy jakaś bardzo korzystna i niepowtarzalna okazja zakupu wiążą się często z nie mogącymi czekać wydatkami, a jednocześnie są to wydatki bardzo wysokie. To sprawia, że nie można ich zrealizować za pomocą aktualnie posiadanych środków, a nie ma też czasu na to, aby odpowiednia kwotę uzbierać. W takich przypadkach dobrym rozwiązaniem może być kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel konsumpcyjny. Oferta jest bardzo szeroka, więc warto zadbać o to, aby zaciągany kredyt był na jak najkorzystniejszych warunkach.

Read More »

Charakterystyka kredytu pozabankowego

February 26, 2015
Kredyty gotówkowe oferowane przez firmy finansowe cechują się tym, że są bardzo łatwo dostępne dla szerokiego grona kredytobiorców. W zasadzie każda osoba pełnoletnie może się o nie ubiegać, a w dodatku nie musi ona przedstawiać całego stosu dokumentów i zaświadczeń. W większości przypadków pożyczka pozabankowa jest dostępna drogą internetową, lub też za pośrednictwem telefonu. Wszelkie kwestie formalne ograniczają się tutaj do wypełnienia odpowiedniego formularza i przesłania go do wybranej firmy finansowej.

Read More »

Kredyty gotówkowe - raty malejące czy stałe

February 12, 2015
Kredyty gotówkowe są ogólnie postrzegane jako pozytywne. Jest tak ponieważ za ich pomocą mamy możliwość pozyskania dodatkowej gotówki na nierzewidziane lub zaplanowane wydatki, które przekraczają nasze możliwości finansowe. Natomiast za pomoca spłaty ratalnej łatwiej jest nam pozwolić sobie na pewne rzeczy, których za własna gotówkę nie dostaniemy chyba, że mamy odłożone oszczędności, które straczą na ten właśnie cel. Jesli jednak nie mamy odłożonej gotówki i decydujemy się na kredyt gotówkowy zdaża się że bank w swojej ofercie daje nam możliwośc wybru. Wybór ten polega na tym, że mamy raty stałe czyli równe w każdym miesiącu aż do spłaty kredytu z tym, że ostatnia może być nieco niższa, lub malejące czyli zaczynamy od wyższych rat niż stałe, a kończymy na najniższych niż stałe.

Read More »

Dlaczego Polacy wybierają lokaty bankowe jako priorytetowy instrument oszczędzania?

January 29, 2015
W krajowym społeczeństwie pod względem oszczędzania rządzą zdecydowanie lokaty bankowe. Kilka powodów stoi za takim stanem rzeczy. Należy do nich przede wszystkim brak fundamentalnej wiedzy ekonomicznej, a także umiejętności prowadzenia bardziej ryzykownych inwestycji, mających długoterminowe, pozytywne odzwierciedlenie w budżecie gospodarstwa domowego. Polacy wybierają lokaty bankowe, ponieważ tym samym przekazują odpowiedzialność za własne pieniądze, zdawałoby się instytucji doświadczonej, zawodowo zajmującej się tematyką generowania gotówki. Nic bardziej mylnego. W artykule dowiesz się, dlaczego warto poznać świat inwestycji bliżej i lokatę bankową traktować tylko jako instrument pomocniczy w zachowaniu płynności gospodarstwa domowego.

Read More »

Czy zawsze dostaniemy kredyt?

January 21, 2015

Na pewno każdy kto stara się o kredyt zastanawia się, czy na pewno zostanie on mu przyznany.

Pomimo tego, że obecnie uzyskanie kredytu nie jest problemem, to jednak nie jest tak, iż każdy klient dostanie go bez żadnych kłopotów. Kredyt to zobowiązanie finansowe które należy spłacić, dlatego banki bardzo starannie kalkulują ryzyko związane z jego pożyczaniem. Dlatego też często banki niestety muszą odmówić klientom, którzy składają u nich wniosek o przyznanie kredytu. Kiedy możemy się liczyć z odmową z banku odnośnie przyznania kredytu? Na pewno sytuacją w której ona nastąpi jest to, iż nasza historia kredytowa w BIK nie przedstawia się najlepiej. Mamy niemal pewne, że bank odrzuci nasz wniosek i właśnie ta weryfikacja będzie tego przyczyną. Jednakże brak jakiejkolwiek historii także może być dla banku przyczyną odmowy udzielenia kredytu. Osoba która nie ma żadnych kredytów czy zakupów na raty jest klientem odnośnie którego bank niewiele wie. Dlatego też jest to dość spore ryzyko. Banki znacznie chętniej pożyczą osobie, która ma już zobowiązania widniejące w BIK i przede wszystkim są one terminowo regulowane.

Read More »